СНТ кафедри

У 2023 році студент V курсу медичного факультету Постовой В.В. вдруге став призером на конференції, що проводилась в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Так, він посів l місце у XIX Міжнародній науковій конференції студентів, молодих вчених та спеціалістів "Актуальні питання сучасної медицини" (15-16 грудня 2022 р.) і ll місце у XX Міжнародній науковій конференції студентів, молодих вчених та спеціалістів "Актуальні питання сучасної медицини" (25 травня 2023р.). 

Засідання, майстер-класи, круглі столи

17 січня 2024 року на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії відбулося перше у новому році засідання студентського наукового товариства сумісно з кафедрою професійних хвороб, клінічної імунології і клінічної фармакології на тему, що особливо важлива під час воєнного стану, а саме: «Застосування принципів логотерапії для покращення комунікативних навичок в практиці лікаря-анестезіолога та лікаря загальної практики».


Засiдання вiдбулося у змішаному форматі під керівництвом професорів Новицької-Усенко Л.В., Кобеляцького Ю.Ю. та доцента Коваленко О.Ю. Актуальність теми привернула увагу студентів з першого по шостий курс.

З цікавими та змістовними доповідями виступили студенти 5 та 6 курсу медичного факультету. Так, студентка медичного факультету 5 курсу, Сорокіна Ірина, у доповіді «Вимоги до особистості лікаря під час воєнних дій» висвітлила важливі моменти в особистісних якостях практикуючого лікаря, які мають йому допомогти у спілкуванні з пацієнтами в умовах сьогодення.

Доповідь студента медичного факультету, 6 курсу Постового В’ячеслава «Місце логотерапії у практиці лікаря» привернула увагу до того, що відсутність напруги у житті людини послаблює її психологічний імунітет, у свою чергу емоційна лабільність соматично хворого пацієнта ускладнює його взаємопорозуміння з лікарем, через що знижується ефективність та якість лікування. З доповіді студенти дізналися, що у такому випадку на допомогу медичним працівникам приходить знання логотерапії, яке дозволяє підвищити довіру та зберегти комплаєнс у системі взаємовідносин лікар-пацієнт.

Тематика засідання показала майбутнім лікарям особливості та методи правильного підходу до спілкування з пацієнтами в умовах воєнного часу, що безумовно стане їм у нагоді у власній практиці.

Дякуємо усiм за участь та запрошуємо студентів на наступнi засiдання наукового товариства кафедри анестезіології та інтенсивної терапії!

31 січня 2024 року на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії відбулося чергове засідання студентського наукового товариства сумісно з кафедрою професійних хвороб, клінічної імунології і клінічної фармакології на актуальну для умов воєнного стану тему: «Комунікативні навички в практиці лікаря- анестезіолога».

Засiдання вiдбулося у змішаному форматі під керівництвом професорів Новицької-Усенко Л.В., Кобеляцького Ю.Ю. та доцента Коваленко О.Ю. Актуальність теми привернула увагу студентів з першого по шостий курс.

З цікавими та змістовними доповідями виступили студенти 1, 5 та 6 курсу медичного факультету.

Так, студент медичного факультету 1 курсу, Кузьменко Олексій, у доповіді «Закономірності спілкування, функції, механізми, типи і системи спілкування, модель взаємовідносин лікаря і пацієнта» висвітлив найважливіші моменти в особистісних та професійних якостях практикуючого лікаря, які мають йому допомогти у спілкуванні з пацієнтами та їх родичами в умовах сьогодення.

Доповідь студентки медичного факультету, 5 курсу Жилюк Уляни «Труднощі в спілкуванні з особливими групами пацієнтів: тривожні, з істеричними та психосоматичними розладами» привернула увагу на те, що психотип пацієнта грає значну роль у сприйнятті ним свого стану здоров’я. З її доповіді студенти дізналися, які психологічні прийоми у спілкуванні слід використовувати з метою уникнення непорозумінь між лікарем і пацієнтом з особливої групи.

Доповідь студентки медичного факультету, 6 курсу Стрельчені Олесі «Особливості спілкування лікаря і пацієнта в конфліктних ситуаціях» стала влучним доповненням другої доповіді. Олеся акцентувала увагу на моделі поведінки лікаря, яка допоможе уникнути конфліктної ситуації, а це дозволяє підвищити довіру та зберегти комплаєнс у системі взаємовідносин лікар-пацієнт. А Людмила Василівна Новицька-Усенко та Юрій Юрійович Кобеляцький доповнили цю доповідь прикладами історій з власної медичної практики.

Тематика засідання товариства показала майбутнім лікарям особливості та методи правильного підходу до спілкування з пацієнтами та їх родичами в умовах не тільки воєнного часу, а і мирного часу, що безумовно стане їм у нагоді у власній практиці.

Дякуємо усiм за участь та запрошуємо студентів на наступнi засiдання наукового товариства кафедри анестезіології та інтенсивної терапії!