Теми лекцій і практичних занять
Увага!
Враховуючи часті сигнали повітряної тривоги онлайн-заняття проводяться у наступному форматі:
Лекції. В лекційні дні студенти мають відвідати сторінку методичних матеріалів, пройти за посиланням відповідно темі лекції і переглянути її або у друкованому вигляді (у форматі pdf), або у запису лекції (у форматі mp4).
Практичні заняття. Практичні заняття проходять у змішаному форматі: студенти, які перебувають в м.Дніпро, приходять на очні заняття, у цей же час студенти, які попередили деканат про те, що вони не можуть бути присутні очно, під'єднуються до заняття в дистанційному форматі за наведеним в розкладі занять посилання.
Семінари. Семінари проходять у дистанційному форматі: 1) Студенти вдома готують презентації з окремих питань теми, якій присвячено семінар. 2) В день заняття о 9:00 мають підключитися до заняття за посиланням, яке вказано в календарі на сторінці з розкладом. 3) Виступити з презентацією і/або взяти участь в обговоренні презентацій. 4) Виконати контрольні тести в системі MOODLE.
Посилання для підключення можуть змінюватись, тому кожного дня треба проходити саме по тому посиланню, яке наведено на сайті в цей день.
Будь-які питання щодо проблем з дистанційного навчання або відпрацьовування пропущених занять надсилайте на адресу dsma.anest.distance@gmail.com
Студенти 5 курсу в 2024/2025 навчальному році навчаються
за робочою програмою 2019 року
за робочою програмою 2019 року
Анестезіологія та інтенсивна терапія (АІТ)
Теми лекцій:
Базові знання з анестезіології.
Серцево-легенева та церебральна реанімація.
Гостра дихальна недостатність.
Шоки.
Порушення свідомості.
Теми практичних занять:
Розширена підтримка життя при клінічній смерті (ACLS, ІІ стадія СЛЦР). Особливі випадки клінічної смерті (діти, вагітні, люди похилого віку). ІТ постреанімаційної хвороби (post-arrest care, ІІІ стадія СЛЦР).
Гостра дихальна недостатність. Загальні питання інтенсивної терапії ГДН. Респіраторна терапія. Респіраторні післяопераційні ускладнення. Бронхіальна астма. Гострий респіраторний дистрес-синдром. Пневмонії, викликані вірусами грипу А H1N1 та COVID-19.
Гостра серцево-судинна недостатність. Післяопераційні ускладнення системного кровообігу. Гострий інфаркт міокарда. Кардіогенний шок. Аритмії. Тромбоемболія легеневої артерії.
Гостре ураження нирок та печінкова недостатність. Синдром тривалого стискання. Гострі отруєння. Методи детоксикації.
Гострі неврологічні розлади (ЧМТ, гострий ішемічний і геморагічний інсульт). Коматозні стани. Діабетичні коми.
Тема семінару:
Шоки. Загальні питання ІТ шоків. Геморагічний та анафілактичний шоки. Сепсис, септичний шок.
Екстрена і невідкладна медична допомога (ЕНМД)
Теми лекцій:
Організація екстреної і невідкладної медичної допомоги.
Невідкладна медична допомога на догоспітальному етапі.
Теми практичних занять:
Організація лікувально-діагностичного процесу приймального відділення лікарні при надходженні хворого в критичному стані.
Організація надання екстреної і невідкладної медичної допомоги в лікарні при масовому надходженні постраждалих.Тріаж (медичне сортування).
Політравма. Масивна кровотеча. Переохолодження.
Особливості анестезіологічного забезпечення та інтенсивної терапії при ургентних оперативних втручаннях
Тема семінару:
Догоспітальна медична допомога при окремих невідкладних станах.